Niskotemperaturowe agregaty wody lodowej od AKSZER

Agregaty wody lodowej (tzw. chillery) są urządzeniami, których głównym zadaniem jest odprowadzanie ciepła z cieczy. Jako aparat dostarczający ciecz o odpowiednio niskiej temperaturze w celu utrzymania odpowiedniego poziomu chłodu w procesach technologicznych, jest on szeroko stosowany w chłodnictwie przemysłowym –  do kontrolowanego ochładzania produktów, mechanizmów urządzeń, oleju podczas procesu obróbki metalu, w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym itp.

Jak to działa? W zgodzie ze znaną nam z lekcji fizyki zasadą wymiany energii! Agregat odpowiada za doprowadzenie wody do stosownej temperatury, w zgodzie z wymaganiami konkretnego układu chłodzącego. Schłodzona woda następnie zostaje skierowane do wymiennika cieplnego, czyli skraplacza, który odpowiada za wymianę między otoczeniem a układem chłodzącym. W efekcie wymiennik pobiera ciepło, a temperatura otoczenia jest obniżana.

Chillery chłodzone powietrzem oraz skraplacze od AKSZER – Wrocław

 

AKSZER w swojej ofercie udostępnia chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej z wentylatorami osiowymi przystosowane do chłodzenia maszyn przemysłowych dla dowolnej branży a, wśród nich:
178057-lsa

  • Seria agregatów LSA (katalog) – typoszereg tej serii agregatów wody lodowej składa się z 11 rozmiarów agregatów wody lodowej o wydajności od 6 do 40 kW oraz pomp ciepła o wydajności od 6 do 47 kW. Udostępniamy również agregaty skraplające z pompą oraz tylko chłodzące o wydajności od 5 do 47 kW.
  • Seria agregatów LDA (katalog) – typoszereg serii składa się z 21 rozmiarów agregatów wody lodowej oraz pomp ciepła pokrywających wydajnością zakres od 42 do 530 kW. LDA-CN zawiera również 21 rozmiarów agregatów skraplających. LDA-FC zawiera również 13 rozmiarów agregatów wody lodowej z funkcją FREE-COOLING o wydajności od 62 do 270 kW.
  • Seria agregatów LGK (katalog) – typoszereg serii składa się z 11 rozmiarów agregatów wody lodowej i pomp pokrywających wydajnością zakres od 164 do 875 kW. Modele występują również w wykonaniu o obniżonej głośności działania, stosowane w miejscach gdzie konieczne jest ograniczenie natężenia dźwięku. LGK-FC zawiera również 11 rozmiarów agregatów wody lodowej z funkcją FREE-COOLING o wydajności od 130 do 590 kW

W swoim asortymencie AKSZER posiada także chillery z wentylatorami promieniowymi w następujących modelach i parametrach:

178059-lgk

  • Seria agregatów CSA (katalog) – typoszereg serii składa się z 11 rozmiarów agregatów wody lodowej o wydajności od 6 do 40 kW oraz pomp ciepła o wydajności od 6 do 47 kW. Dostępne są również agregaty skraplające z pompą oraz tylko chłodzące o wydajności od 5 do 47 kW,
  • Seria agregatów CDA (katalog) – typoszereg serii składa się z 18 rozmiarów agregatów wody lodowej oraz pomp ciepła pokrywających wydajnością zakres od 42 do 270 kW,
  • Seria agregatów CDA-FC zawiera również 18 rozmiarów agregatów wody lodowej z funkcją FREE-COOLING o wydajności od 62 do 270 kW.

Oferta naszej firmy przewiduje także chłodzone wodą agregaty przygotowane do współpracy z zewnętrznym skraplaczem i pompą ciepła, m.in.:

  • Seria agregatów wody lodowej WSA (katalog) – typoszereg składa się z 11 rozmiarów chillerów o zakresie wydajności od 5 do 40 kW. Dostępne są również agregaty z pompą, posiadające możliwość odwrócenia działania obiegu chłodniczego lub hydraulicznego. Zakres obejmuje również agregaty wody lodowej przystosowane do podłączenia zewnętrznych skraplaczy powietrznych, występują również w 11 rozmiarach o wydajności od 5 do 45 kW.
  • Seria agregatów wody lodowej WDA (katalog) – typoszereg składa się z 18 rozmiarów chillerów, wyposażonych w sprężarki typu SCROLL, o wydajności od 40 do 360 kW. Dostępne są również wersje z pompą z możliwością odwrócenia obiegu chłodniczego lub obiegu hydraulicznego oraz wersje przystosowane do podłączenia zewnętrznych skraplaczy powietrznych.
  • Seria agregatów wody lodowej WVK – typoszereg składa się z 16 rozmiarów chillerów, wyposażonych w sprężarki śrubowe, o wydajności od 170 do 1000 kW. Dostępne są również wersje przystosowane do podłączenia zewnętrznych skraplaczy powietrznych.
  • Seria agregatów wody lodowej WGK R134a – typoszereg składa się z 14 rozmiarów agregatów wody lodowej, wyposażonych w sprężarki śrubowe, o wydajności od 80 do 538 kW. Dostępne są również wersje przystosowane do podłączenia zewnętrznych skraplaczy powietrznych.