Przemysłowe pompy ciepła – urządzenia klimatyzacyjne w ofercie AKSZER

Pompy ciepła to jeden z najbardziej wydajnych i zarazem ekologicznych metod dostarczania ciepła w budynkach i przygotowania ciepłej wody użytkowej, zarówno dla przemysłu, jak i domów lub mieszkań prywatnych. Urządzenia te przetwarzają energię słoneczną zgromadzoną w ziemi, wodach gruntowych oraz powietrzu. Wykorzystanie udostępnianych przez AKSZER pomp ciepła jest doskonałym sposobem na ogrzanie wybranej przestrzeni przy jednoczesnej oszczędności energii, a co za tym idzie, obniżeniu jej kosztów.

Działanie pompy ciepła polega na pobraniu ciepła z jednego miejsca i następnym oddaniu go w wyższej temperaturze w inne miejsce. W krótkich słowach – pompa ciepła ,,przepompowuje’’ energię cieplną z otoczenia do wybranego pomieszczenia.

Dostawca najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu ochładzania i ogrzewania budynków prywatnych oraz przemysłowych – firma AKSZER, swoim klientom oferuje m.in. wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda:

  • LZTi Pompy ciepła powietrze-woda ze sprężarkami inwerterowymi z wtryskiem par (EVI) (katalog) pompa ciepła powietrze-woda LZT– są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 65°C oraz mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -20°C. Urządzenia serii LZTi dostępne są w wersji 2- i 4-rurowej (SW6). Obie wersje mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową, w standardowej wersji LZTi za pomocą załączenia zewnętrznego zaworu 3-drogowego oraz w wersji SW6 przy wykorzystaniu oddzielnego wymiennika ciepła i obiegu hydraulicznego dla ciepłej wody użytkowej. Wszystkie modele wyposażone są w zawór przełączający cykl, używany do usuwania szronu i przygotowania zimnej wody latem. Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 7,7 kW do 19 kW.
  • LZi Wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda ze sprężarkami inwerterowymi ( katalog) – są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 60°C oraz mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -20°C. Urządzenia serii LZi dostępne są w wersji 2- i 4-rurowej (SW6). Obie wersje mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 7,7 kW do19 kW.
  • LZT Wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda ze sprężarkami E.V.I. ( katalog). – są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 65°C oraz mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -20°C. Urządzenia serii LZT dostępne są w wersji 2-, 2+2 i 4-rurowej. Niektóre wersje mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową, w wersji P2S za pomocą załączenia zewnętrznego zaworu 3-drogowego oraz w wersji P4S przy wykorzystaniu oddzielnego wymiennika ciepła i obiegu hydraulicznego dla ciepłej wody użytkowej. Bardzo niski poziom hałasu zapewnia specjalny pływający system tłumienia drgań, pozwalający na redukcję hałasu o około 10-12 dB(A). Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 30 kW do 90 kW.
  • CZT Wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda ze sprężarkami EVI ( katalog) pompa ciepła CZT– przeznaczone są do montażu wewnątrz budynku, w pomieszczeniach technicznych i wyposażone są w wentylatory promieniowe, przystosowane do podłączenia kanałów. Są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 63°C oraz mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -15°C. Urządzenia serii CZT dostępne są w wersji 2- i 4-rurowej (SW6). Obie wersje mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 6,6 kW do 14 kW.
  • WZT Wysokowydajne, dwusekcyjne pompy ciepła powietrze-woda typu split ze sprężarkami EVI ( katalog) – dostępne w konfiguracji XL, zostały zaprojektowane szczególnie do zastosowań, gdzie wymagana jest maksymalna wydajność grzewcza oraz szczególnie niski poziom hałasu. Z tego powodu podzielone są na dwie sekcje, połączone ze sobą instalacją chłodniczą, ze sprężarką w module wewnętrznym. Urządzenia mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -20°C i są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 65°C. Urządzenia dostępne są w wersji 2- (P2S, P2U), 2+2 (P4S) i 4-rurowej (P4U). Jednostki P2U nie posiadają możliwości przygotowania ciepłej wody użytkowej, wersja P2S posiada taką możliwość za pomocą załączenia zewnętrznego zaworu 3-drogowego (poza dostawą), natomiast wersje P4S i P4U są w stanie przygotować ciepłą wodę użytkową niezależnie od trybu w jakim pracuje urządzenia. Bardzo niski poziom hałasu zapewnia specjalny pływający system tłumienia drgań, pozwalający na redukcję hałasu o około 10-12 dB(A) po stronie sprężarek i wentylatorów, w połączeniu z określoną ilością szczególnie niskich obrotów (około 450 obr./min.) Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 6,7 kW do 106 kW.

AKSZER w swoim asortymencie posiada wszelkie modele pomp ciepła powszechnie używanych w przemyśle oraz pomieszczeniach prywatnych. Należą do nich gruntowe pompy ciepła udostępniane w podanych parametrach:

  • WZH ( katalog) pompa ciepła WZH– przeznaczone są szczególnie dla zastosowań, w których wykorzystuje się wodę studzienną lub sondy dolnego źródła. Są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 55°C. Najprostszym systemem jest urządzenie 2-rurowe zapewniające wyłącznie ogrzewanie. Dzięki wyposażeniu urządzenia w zewnętrzny zawór 3-drogowy możliwe jest dostarczenie ciepła lub ciepłej wody użytkowej. Ponadto dostępna jest również jednostka 4-rurowa, przygotowująca ciepłą wodę użytkową w osobnym obiegu hydraulicznym, niezależnie od trybu pracy urządzenia. Wszystkie urządzenia serii WZH są również dostępne w wersji Free Cooling’u (FC), zapewniającej chłodzenie z niskim poborem energii przy wykorzystaniu zimnej wody dostępnej z dolnego źródła lub studni. Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 7,4 kW do 38 kW.
  • WHA ( katalog) – przeznaczone są szczególnie dla zastosowań, w których wykorzystuje się sondy dolnego źródła. Są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 60°C. Pompy ciepła serii WHA dostępne są w kilku wersjach. Najprostszym systemem jest urządzenie 2-rurowe zapewniające wyłącznie ogrzewanie. Dzięki wyposażeniu urządzenia w zewnętrzny zawór 3-drogowy możliwe jest dostarczenie ciepła lub ciepłej wody użytkowej. Ponadto dostępna jest również jednostka 4-rurowa, przygotowująca ciepłą wodę użytkową w osobnym obiegu hydraulicznym, niezależnie od trybu pracy urządzenia. Wszystkie urządzenia serii WHA są również dostępne w wersji Free Cooling’u (FC), zapewniającej chłodzenie z niskim poborem energii przy wykorzystaniu zimnej wody dostępnej z dolnego źródła lub studni. Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 52 kW do 658 kW.

Kolejnym produktem z kategorii oferowanych przez AKSZER urządzeń są hybrydowe pompy ciepła – obecnie jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł energii cieplnej będące połączeniem zalet powietrznej pompy ciepła oraz kondensacyjnego kotła gazowego. AKSZER dysponuje modelami tych urządzeń o parametrach przedstawionych poniżej:

  • LWZ Wysokowydajne hybrydowe pompy ciepła ze sprężarkami EVI ( katalog) – są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 65°C oraz mogą pracować w warunkach temperatury zewnętrznej do -20°C. Urządzenia serii LWZ dostępne są w wersji 2- i 4-rurowej (SW6). Główną cechą urządzeń serii LWZ są DWA wymienniki ciepła po stronie źródła (powietrzny, lamelowany i wodny, płytowy). Jednostka jest przede wszystkim powietrzną pompą ciepła, ale wymienniki obu źródeł będą pracować szeregowo w warunkach niskich temperatury dla zmaksymalizowania wydajności pracy urządzenia. Osiągnięty współczynnik COP będzie wyższy niż w przypadku standardowych pomp ciepła zasilanych powietrzem. Dostępna wydajność grzewcza wynosi od 31 kW do 106 kW.
  • WWZ Wysokowydajne, dwusekcyjne, hybrydowe pompy ciepła ze sprężarkami EVI ( katalog) pompa ciepła WWZ– są w stanie przygotować wodę o temperaturze do 65°C. Urządzenia serii WWZ dostępne są w wersji 2- i 4-rurowej (SW6). Obie wersje mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Główną cechą urządzeń serii WWZ są DWA wymienniki ciepła po stronie źródła (powietrzny, lamelowany i wodny, płytowy). Jednostka jest przede wszystkim powietrzną pompą ciepła, ale wymienniki obu źródeł będą pracować szeregowo w warunkach niskich temperatury dla zmaksymalizowania wydajności pracy urządzenia. Osiągnięty współczynnik COP będzie wyższy niż w przypadku standardowych pomp ciepła zasilanych powietrzem. Dostępna wydajność grzewcza: 14 kW do 106 kW.

Dystrybutor urządzeń klimatyzacji przemysłowej AKSZER nieustannie dąży do poszerzania katalogu swoich produktów, dlatego oprócz samych pomp ciepła udostępniamy akcesoria do nich – zasobniki ciepłej wody użytkowej, nagrzewnice, moduły, wymienniki ciepła i wiele innych urządzeń dopasowanych do oferowanych przez nas elementów klimatyzacji. Przejrzyj katalog i skontaktuj się z nami w celu wybrania najodpowiedniejszego sprzętu!

Akcesoria ( katalog)