Osuszacze basenowe i dla chłodni – klimatyzacja przemysłowa we Wrocławiu

Oferowane przez AKSZER urządzenia klimatyzacyjne nie służą tylko ochładzaniu lub ogrzewaniu powietrza, ale często także jego uzdatnianiu czy usuwaniu z niego niepotrzebnej wilgoci, tak jak ma to miejsce w przypadku dostępnych w naszym asortymencie osuszaczy powietrza  od zaufanego producenta HIDROS.  Osuszacze powietrza to urządzenia, które są w stanie bezpiecznie osuszyć powietrze z nawet kilku litrów wody. Zostały zaprojektowane z myślą o przestrzeniach, które są wyjątkowo narażone na wilgoć – halach basenowych, chłodniach, piwnicach itp., ale doskonale sprawdzą się także w przypadku mieszkania lub domu, które uległo zalaniu. Proponowane przez AKSZER urządzenia umożliwiają walkę z  niebezpieczną dla ludzi oraz maszyn wilgocią – pozwalają ograniczyć rozwój pleśni i grzybów oraz zapobiegają korozji, a ponadto są bardzo ciche i łatwe w obsłudze.

AKSZER ma przyjemność zaprezentowania swoim klientom różnorodne modele osuszaczy basenowych przeznaczonych do dużych basenów sportowych lub rekreacyjnych, a wśród nich:
osuszacz SH

 • SH (katalog)  – do zastosowania w basenach pływackich, gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym, na zapleczu basenu. Wentylator promieniowy o wysokim ciśnieniu statycznym pozwala na podłączenie urządzenia do kanałów zarówno na zasilaniu jak i wylocie powietrza. Seria ta składa się z 5 podstawowych modeli, które obejmują wydajność osuszania od 50 do 190l / 24h.
 • SEH (katalog) – dla zastosowania w basenach pływackich gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu. Wentylator promieniowy o wysokim ciśnieniu statycznym pozwala na podłączenie urządzenia do kanałów zarówno na zasilaniu jak i wylocie powietrza. Seria ta składa się z 2 podstawowych modeli, które obejmują wydajność osuszania od 164 do 194 l/24h.
 • UTA-UTAZ (katalog) – do całkowitej kontroli temperatury, wilgotności, odzysku energii oraz przygotowania świeżego powietrza w krytych basenach pływackich, lub do innych zastosowań z bardzo dużymi wewnętrznymi zyskami ciepła i wilgoci. Urządzenia UTA mogą działać w temperaturze pomieszczenia 36°C i są w stanie obrobić do 30% świeżego powietrza. Seria ta składa się z 7 modeli które obejmują swym zakresem wydajność powietrza od 1500 do 6000 m 3 /h. Zastosowanie odzysku energii o podwójnym obiegu i krzyżowym przepływie powietrza umożliwia zwiększenie wydajności osuszania do 20% w porównaniu ze standardowymi osuszaczami. Zastosowanie podwójnego obiegu w systemie odzysku energii, w rzeczywistości, umożliwia chłodzenie wstępne powietrza w pobliżu punktu nasycenia, dając tym samym możliwość odzysku ciepła utajonego.osuszacz SRH
 • SRH (katalog) – dla zastosowania w basenach pływackich gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu. Wentylator promieniowy o wysokim ciśnieniu statycznym pozwala na podłączenie urządzenia do kanałów zarówno na zasilaniu jak i wylocie powietrza. Seria ta składa się z 6 podstawowych modeli, które obejmują wydajność osuszania od 1150 do 3000 l/24h. Wszystkie urządzenia zostały kompletnie zmontowane i okablowane fabrycznie.
 • SHH (katalog) – dla zastosowania w basenach pływackich gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu. Wentylator promieniowy o wysokim ciśnieniu statycznym pozwala na podłączenie urządzenia do kanałów zarówno na zasilaniu jak i wylocie powietrza. Seria ta składa się z 5 podstawowych modeli, które obejmują wydajność osuszania od 330 do 937 l/24h.
 • SDH (katalog) – dla zastosowania w basenach pływackich gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu. Wentylator promieniowy o wysokim ciśnieniu statycznym pozwala na podłączenie urządzenia do kanałów zarówno na zasilaniu jak i wylocie powietrza. Seria ta składa się z 2 podstawowych modeli, które obejmują wydajność osuszania od 94 do 124 l/24h.
 • SBA (katalog) – dla zastosowania w basenach pływackich gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Seria ta składa się z 5 modeli, które obejmują wydajność osuszania od 50 do 200 l/24h. Urządzenia SBA zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i konserwacji.

Kolejnym produktem z kategorii oferowanych przez AKSZER osuszaczy są  wysokowydajne urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o chłodniach niskotemperaturowych, do których należą:
osuszacz ITMBT - ITMZBT

 • ITMBT – ITMZBT (katalog) – do zastosowania wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany podczas przechowywania produktów. Seria ta składa się z 2 podstawowych modeli, które obejmują swym zakresem wydajność osuszania od 155 do 190 l/24h. Urządzenia ITMBT zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i konserwacji. Wszystkie urządzenia wyposażone są w system usuwania szronu gorącym gazem oraz grzałkę przeciw zamrożeniu na tacy ociekowej; zostały kompletnie zmontowane i okablowane fabrycznie.
 • EHBT – EHZBT (katalog) – zaprojektowane specjalnie dla chłodni niskotemperaturowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany podczas przechowywania produktów. Seria ta składa się z 1 podstawowego modelu, który obejmuje swym zakresem wydajność osuszania 84 l/24h. Urządzenia EHBT zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i konserwacji. Wszystkie urządzenia wyposażone są w system usuwania szronu gorącym gazem oraz grzałkę przeciw zamrożeniu na tacy ociekowej; zostały kompletnie zmontowane i okablowane fabrycznie.
 • FLBT – FLZBT (katalog) – dla chłodni niskotemperaturowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany podczas przechowywania produktów. Urządzenia FLBT zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i konserwacji. Wszystkie urządzenia wyposażone są w system usuwania szronu gorącym gazem oraz grzałkę przeciw zamrożeniu na tacy ociekowej; zostały kompletnie zmontowane i okablowane fabrycznie.

Kolejną grupą urządzeń osuszających są osuszacze standardowe, przeznaczone do wszystkich tych miejsc, gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany ze względu na przechowywane mechanizmy lub produkty – magazynów papieru, mleczarni, wodociągów, stacji uzdatniania wody, zakładów mięsnych itp. Dystrybutor urządzeń klimatyzacji przemysłowej AKSZER w swoim asortymencie posiada następujące modele osuszaczy standardowych:

 • DH (katalog) – dla celów przemysłowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany lub gdzie nie powinno się dopuszczać do skraplania pary wodnej. Urządzenia te są w szczególności przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach gdzie przechowywane są archiwa, magazynów papieru, mleczarniach, wodociągach, stacjach uzdatniania wody, zakładów mięsnych, magazynów materiałów higroskopijnych, pomieszczeń podziemnych, piwnic oraz hal przemysłowych, gdzie występują wysokie poziomy wilgotności. Seria ta składa się z 3 podstawowych modeli, które obejmują swym zakresem wydajność osuszania od 75 do 124 l/24h. Urządzenia DH zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna.
  osuszacz DR
 • DR (katalog) – dla celów przemysłowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany lub gdzie nie powinno się dopuszczać do skraplania pary wodnej. Urządzenia te są w szczególności przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach gdzie przechowywane są archiwa, magazynów papieru, mleczarniach, wodociągach, stacjach uzdatniania wody, zakładów mięsnych, magazynów materiałów higroskopijnych, pomieszczeń podziemnych, piwnic oraz hal przemysłowych, gdzie występują wysokie poziomy wilgotności. Seria ta składa się z 3 podstawowych modeli, które obejmują swym zakresem wydajność osuszania od 75 do 124 l/24h. Urządzenia DR zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna.
 • EH – EHZ – EHD (katalog) – dla celów przemysłowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany lub gdzie nie powinno się dopuszczać do skraplania pary wodnej. Urządzenia te są w szczególności przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach gdzie przechowywane są archiwa, magazynów papieru, mleczarniach, wodociągach, stacjach uzdatniania wody, zakładów mięsnych, magazynów materiałów higroskopijnych, pomieszczeń podziemnych, piwnic oraz hal przemysłowych, gdzie występują wysokie poziomy wilgotności. Seria ta składa się z trzech podstawowych modeli, które obejmują swym zakresem wydajność osuszania od 164 do 194 l/24h. Urządzenia EH zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i eksploatacji.
 • ITM – ITMD – ITMZ (katalog) – dla celów przemysłowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany lub gdzie nie powinno się dopuszczać do skraplania pary wodnej. Urządzenia te są w szczególności przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach gdzie przechowywane są archiwa, magazynów papieru, mleczarniach, wodociągach, stacjach uzdatniania wody, zakładów mięsnych, magazynów materiałów higroskopijnych, pomieszczeń podziemnych, piwnic oraz hal przemysłowych, gdzie występują wysokie poziomy wilgotności. Seria ta składa się z 2 podstawowych modeli, które obejmują swym zakresem wydajność osuszania od 330 do 415 l/24h. Urządzenia ITM zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i konserwacji.
 • FL – FLD – FLZ (katalog) – dla celów przemysłowych, wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany lub gdzie nie powinno się dopuszczać do skraplania pary wodnej. Urządzenia te są w szczególności przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach gdzie przechowywane są archiwa, magazynów papieru, mleczarniach, wodociągach, stacjach uzdatniania wody, zakładów mięsnych, magazynów materiałów higroskopijnych, pomieszczeń podziemnych, piwnic oraz hal przemysłowych, gdzie występują wysokie poziomy wilgotności. Seria ta składa się z 3 podstawowych modeli, które obejmują swym zakresem wydajność osuszania od 564 do 940 l/24h. Urządzenia FL zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i konserwacji.