Klimakonwektory kanałowe – ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń z AKSZER!

Dystrybutor nowoczesnych oraz wydajnych urządzeń klimatyzacyjnych AKSZER z Wrocławia oferuje m.in. klimakonwektory, czyli kolejne z kategorii urządzeń przeznaczonych do utrzymywania określonej temperatury w pomieszczeniu.

Klimakonwektory, stosowane zazwyczaj w biurowcach i innych budynkach użyteczności publicznej, są urządzeniami niezwykle uniwersalnymi – w czasie letnich upałów chłodzą, a zimą pełnią funkcję grzejnika. W przypadku tego rodzaju urządzeń czynnik chłodniczy i grzewczy stanowi woda. Zasada działania urządzenia opiera się na wymianie ciepła z otoczeniem poprzez wykorzystanie wentylatorów, przy czym powietrze schładzane jest w wyniku skraplania wilgoci. Sprzęt przeznaczony jest to m.in. uzdatniania powietrza w przestrzeni, w której zostanie zamontowany – istotnymi czynnikami w doborze odpowiedniego klimakonwektora są więc urządzenia wytwarzające ciepło stojące w pomieszczeniu, a także przebywająca w nim liczba osób.

W najbardziej ogólnej klasyfikacji klimakonwektory dzielą się na urządzenia wentylatorowe oraz indukcyjne. Pierwszy wymieniony model urządzeń zaopatrzony jest w wentylator, a przy pracy wykorzystuje zewnętrzne źródła ciepła, modele indukcyjne zaś nie posiadają wentylatorów. Do obróbki wykorzystywane jest powietrze z centrali oraz to zasysane z wnętrza pomieszczenia.

Przy doborze odpowiedniego klimakonwektora należy mieć na uwadze urządzenia najsolidniejszych marek AERFOR, MAXA oraz BPS, dostępne w sortymencie AKSZER. U nas znajdziesz wysokiej jakości klimakonwektory kanałowe, klimatyzatory oraz wiele innych urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych dla przemysłu lub domu. Zgłoś się do nas!

klimakonwektor hybrydowy KONRAD

 

Klimakonwektory firmy AERFOR

 

Klimakonwektory firmy MAXAklimakonwektor HCA

 

Klimakonwektory firmy BPS